Funkci dělá v domě s fajn lidmi

« Jak jsme začínali (162) »

Tentokrát jsme zavítali do bloku 732 v ulici Františka Malíka na mosteckém sídlišti Liščí Vrch. První dojem? Výborný. Jen co projdete vchodovými dveřmi, zapůsobí na vás vnitřek domu moderně a čistě. Navíc výtah je špičkový. Dům se 32 byty by podle nás zasloužil jedničku s hvězdičkou.

Necelé tři roky zde vykonává funkci předsedkyně společenství vlastníků jednotek s číselným označením 610 KATEŘINA ČERMÁKOVÁ.

POPOSTRČILI JI

Navázala na práci svého předchůdce, který se z domu odstěhoval. O měsíc dříve – před jeho oznámením o ukončení výkonu funkce – se stala pracovnicí Stavebního bytového družstva Krušnohor. Panu předsedovi proto nabídla spolupráci, která měla spočívat především ve vyřizování administrativních záležitostí. Bydlící to ale viděli jinak. „Lidi mě popostrčili do funkce. Konalo se shromáždění vlastníků a na něm jsem byla zvolena,“ zavzpomínala Kateřina Čermáková.

VSTŘÍCNOST NADE VŠE

„Jsem vstřícná. Snažím se být taková vůči bydlícím co nejvíce. Zvedám telefon, abych si vyslechla jejich připomínky a požadavky v jakoukoliv denní dobu, leckdy i večer nebo brzo ráno,“ sdělila paní předsedkyně.

„Ne vždy ale lze vyhovět. Jsem totiž vázána časovými i jinými možnostmi dodavatelů služeb a opravářů. I když se snažím, aby přáním bydlících bylo vyhověno okamžitě, aktuální možnosti dodavatelů a opravářů mohou být mimo rámec požadované rychlosti řešení,“ upozornila.

NAVŠTĚVUJÍ SE

Dům je dobře zajištěný. Jsou v něm nainstalovány kamery na vstupních vchodech, před vstupy do sklepů a také ve výtazích. Vchodové dveře jsou opatřeny čipovým systémem. Do domu by se tedy nikdo nevítaný neměl dostat.

„Převažují v něm slušní lidé. Jsou fajn. V bytech se navzájem navštěvují a mají si o čem popovídat. Snad nepřeženu, když řeknu, že v domě je přátelská atmosféra,“ sdělila paní předsedkyně.

DROBNÁ ÚDRŽBA

Velkou investiční akci zde již neplánují. „Máme dům hotový – uvnitř i vně. Je zateplený, lodžie jsou zasklené. Poslední investiční akcí byla nová střecha. Letos jsme ještě stačili vymalovat společné prostory a všude položit nové linoleum. Následně vybílíme sklepní prostory a chystáme ještě modernizaci osvětlení v nich. Nyní se již ale soustředíme jen na drobnou údržbu,“ uvedla paní předsedkyně. Na jiné větší akce by dům stejně neměl, protože bude ještě po několik let splácet úvěr za uskutečněnou předchozí investiční činnost.

ZE TŘÍ NA DVĚ

Domovní výbor SVJ je nyní dvoučlenný. „Scházíme se s kolegyní v jejím nebo mém bytě a děláme ze zasedání zápis. Prakticky denně si voláme a řešíme aktuální záležitosti. Tou kolegyní je Milada Kutnerová. Velice ji chválím. Je pracovitá, je na ní spolehnutí, je mojí oporou,“ řekla Kateřina Čermáková.

Podle jejího vyjádření byly ve výboru původně tři ženy. Jedna z nich ale dala přednost péči o malé děti. „Až bude shromáždění vlastníků, zvolíme třetího člena domovního výboru,“ sdělila paní předsedkyně.

Jaký má celkový dojem z výkonu funkce? „Přiznám se, že občas lituji, že jsem funkci vzala. Starostí kolem domu je více než dost.

Na druhou stranu ale mám ráda práci s lidmi, ta to vyvažuje,“ uzavřela Kateřina Čermáková.