Desetiletí ve funkci přešla jen tak

« Jak jsme začínali (151) »

Považuje se za celkem vytíženou osobu. Dohodnout si s ní schůzku na konkrétní den a čas bylo docela problematické. Přes den vykonává poměrně náročné zaměstnání. Po jeho skončení nastupuje na druhou šichtu. Věnuje se stříhání pejsků. Je to její velký koníček, čtyřnohé chlupáče miluje. Je šťastná, když jim může střihnout nějakou tu novou fazonu. „Domů chodím ne dříve než v sedm večer,“ vždy sdělila, když jsme se opakovaně a oboustranně snažili domluvit na termínu schůzky. Nakonec se to přece jen podařilo.

VÝHEŇ

Jmenuje se DAGMAR MÜLLEROVÁ. Je předsedkyní SA 071 v bloku 632 v ulici Karla Marxe na mosteckém sídlišti Výsluní. Milovníci piva velmi dobře vědí, že její dům stojí hned vedle České pivnice, a mostečtí diváci přímých přenosů České televize z hipodromu při záběrech kamer nasměrovaných na Výsluní považují její dům za nepřehlédnutelný, protože objektiv některé z nich na něm téměř vždy uvízne záběrem. Posloužil také jako podklad pro závěrečné titulky. Dům vidí diváci z celé republiky.

Paní předsedkyně hned doplnila. Hipodrom máme na straně od Chomutova a Jirkova a s touto stranou domu máme velký problém. „V létě nám tam praží slunce ostošest. V bytech je vedro, přímo výheň a trpí také oči neskutečným přívalem svitu.“ Bydlící družstevníci toho ale mají po letech plné zuby. Domluvili se a navrhli řešit problém instalací vnějších žaluzií, čtyřčlenný výbor SA dal tomuto řešení zelenou, rád by nyní prostřednictvím správy družstva nechal vyhlásit výběrové řízení.

Už se stalo! Proběhlo dobře. Jeho výsledek je potvrzen. Práce na realizaci zakázky může začít prakticky okamžitě. Ještě za chladnějšího počasí, než výheň opět zaťuká na okna. Paní předsedkyně se tedy už nemusí obávat toho, že by družstevníci museli ještě jedno léto trpět zalitím bytů slunečními paprsky. Následující letní měsíce by mohly být pro naše bydlící ve znamení poklidné relaxace. „Je to velice hezká představa,“ konstatovala radostně Dagmar Müllerová.

ZVEDNUTÉ RUCE

V roce 2018 uplynulo její desetiletí ve funkci předsedkyně SA. Její předchůdce se této funkce v roce 2008 vzdal, protože byl podnikatelem a práci pro dům už nestíhal. Ve výboru ale měl Dagmar Müllerovou. Práci v něm se věnovala několik let, v jejichž průběhu získala potřebné zkušenosti. Výroční členská schůze projednávající personální změnu měla proto vcelku rychlý průběh s jasným závěrem. Družstevníci zvedli ruku pro navrženou. „Nikdo to nechtěl dělat. Na druhou stranu mě ale potěšilo, že mi lidé vyjádřili důvěru. Dozvěděla jsem se od nich, že jsem vstřícná a důvěryhodná, jimi oblíbená – a tak jsem jim řekla ano,“ popsala své tehdejší pocity Dagmar Müllerová. A protože se při vyprávění pořád smála a měla skvělou náladu, připadalo nám, že svého rozhodnutí nelituje. „Jsem v pohodě,“ potvrdila náš dojem.

BEZ DLUHŮ A RUŠITELŮ

A práce se opravdu daří – jí i celému výboru. Zateplení domu, fasáda, sedlová střecha, nové výtahy, podlahy, vymalované stěny společných prostor, bude instalován bezpečnostní kamerový systém. Rozvody plynu a odpadů jsou vyměněny. Dům je bezproblémový. „Nepřizpůsobivé bydlící a dluhy zde nemáme,“ zdůraznila.

Jediným šrámem z poslední doby tak byl zhoršený výkon úklidové firmy. Paní předsedkyně byla razantní. Se souhlasem výboru ukončila smlouvu a dohodla se na spolupráci s jinou – osvědčenou. „Lidé si službu platí a tak musí být v domě uklizeno,“ řekla rezolutně.

Před příchodem chladnějšího počasí a zahájením topné sezony byly v celém domě vyměněny ventily na tělesech ústředního topení. Vznikla menší závada, v bytech šla jen půlka topných těles. Vše bylo odstraněno odvzdušněním.

„Na členských schůzích máme 50procentní účast. To už o něčem hovoří,“ konstatovala paní předsedkyně při loučení.

Text a foto: Petr PROKEŠ