Zprávy z SA a SVJ


V bloku 706 to žije

Ale pracovně. Družstevníci ze SA 080, která působí v bloku 706 v ulici Josefa Ševčíka na sídlišti Liščí Vrch, se letos dočkali hned tří novinek usnadňujících život v domě.

V rámci běžné údržby se na chodbách hned zjara objevilo nové osvětlení. Je typu LED. Přináší úspory a přitom poskytuje výrazně více světla. Spíná se automaticky a je činné od 16.00 do 7.00 hodin.

„V létě došlo k výměně všech vstupních dveří. Původní plastové, deset let staré a mírně poničené dosloužily a nahradily je hliníkové, dodané firmou ELA-PLAST,“ informovala nás úřední správkyně Hedvika Šebková.

Na podzim se bydlící dočkali výměny zvonkových tabel. Došlo k ní u hlavních vstupů. Následně nastalo rozšíření také k zadním vstupům, aby lidé nemuseli obcházet celý dům.


Trvalo to měsíce, ale výsledek stojí za to!

„Když se v České ulici na mosteckém Výsluní blížíte k bonbonku v podobě bloku 617, podléháte pocitu, že se tady odehrálo něco nemilého,“ napsali jsme v zářijovém čísle Krušnohoru. To už tři měsíce chodili obyvatelé domů zadním vchodem, protože předním (hlavním) to nešlo. Byla zde pustina schovaná za plotem. Dnes to již není pravda. Bydlící chodí předním vchodem a zároveň se jejich oči kochají tím, co se dělníkům z firmy Tepo podařilo vytvořit. Vchod celkově zkrásněl.

Je to výsledek rozhodnutí družstevníků ze SA 056, kteří zatoužili po rekonstrukci hlavního vchodu. A udělali dobře. Původní schodiště dosloužilo, rozpadalo se. Nové je na první pohled kvalitní a lidem vyhovuje. Ve vchodu je moderní telefonické tablo, byly nasazeny nové dveře a prostor zkrášlují kachle a inovované poštovní schránky. Vše v barevné harmonii. Družstevníci si dali pěkný předvánoční dárek, že?