Zprávy z SA a SVJ
DOSTALI JSTE E-MAIL S ŽÁDOSTÍ O OVĚŘENÍ E-MAILOVÉ ADRESY?

Bližší informace získáte v článku Brzo se setkáte s novinkou v komunikaci správy družstva s družstevníky a vlastníky z říjnového zpravodaje 2021
Modernizace přístupu

Výbor SA 065 (blok 630) v Albrechtické ulici na sídlišti Výsluní se rozhodl pro modernizaci čipového systému na otevírání vchodových dveří.

Kruhová čtečka je „reprezentantem“ nového systému. Ne že by ten starý systém nefungoval, ale byl nainstalován před mnoha roky a tudíž zastaral. Vznikly proto obavy, že by jeho funkčnost mohla být ohrožena. Ostatně připomínky některých bydlících výboru naznačovali, že se opravdu objevují první „mouchy“ v jeho provozu. Padlo tedy rozhodnutí, že instalace nového čipového systému je nutná.

Odborná firma předem oznámila, kdy ke změně ve všech šesti vchodech domu dojde. Výbor SA vybral firmu a po projednání v představenstvu družstva nechal práci zrealizovat osvědčenou mosteckou firmu BAXA servis. Ta ostatně instalovala i předchozí systém, který roky sloužil dobře. Před uvedením toho nového do provozu předseda SA Martin Votruba trpělivě obcházel byt po bytu a předával bydlícím nové čipy.
Krásnější sídliště

Albrechtická ulice na sídlišti Výsluní ožila barvami květů. Snímek byl pořízen u bloku 630.

V prvních jarních dnech v březnu bylo příjemné počasí. Venku bylo teplo a sluneční paprsky probudily libé pocity v našich myslích, ale i stromy. Jejich květy oživily ulice sídlišť barvami. Ty se staly pastvou pro naše oči a přiměly spoustu lidí k procházkám.
Covid – necovid, pracovalo se

I když nás všechny dost omezovala doba covidová (a platí to i o Krušnohoru), přece jen – při pozornějším ohlédnutí zpět – zjistíme, že se vloni v družstvu hodně udělalo.

● Od září jezdí vlastníci bytů v bloku 524 (SVJ 635) v Růžové ulici na sídlišti Skřivánčí Vrch v moderních výtazích. Realizace výměny původních starých probíhala od července.

● Zdejší bydlící se nyní mohou cítit i bezpečněji, protože v prosinci proběhla instalace čipového systému u vchodových dveří. Do domu se tedy jen tak někdo nezvaný nedostane.

● Z nových výtahů jistě mají radost také vlastníci ze SVJ 223 v bloku 317 v mostecké ulici Československé mládeže. Realizace výměny starých výtahů za nové nastala na přelomu roku.

● Došlo i na zateplení půdních prostor. Konkrétně u vlastníků ze SVJ 164 v bloku 6 na ulici Slovenského národního povstání v Podžatecké čtvrti. V novém zimním období budou tedy mít v domě více tepla.
Zákaz kouření

O tom, že se ve společných prostorách domů nekouří, by měl vědět každý bydlící. Ti slušní zákaz respektují.

Jsou ale i výjimky. Patří mezi ně také problémový blok 377 v sociálně deprimované lokalitě U Věžových domů v Mostě. Zapálit si na chodbě, schodišti či ve vestibulu a dokonce i ve výtahové kabině není pro někoho žádný problém.

Proto se domovní výbor SVJ 633 vedený předsedkyní Zuzanou Vítkovou rozhodl neukázněným bydlícím i nezvaným „návštěvníkům“ osvěžit paměť. Nechal udělat písemné upozornění na zákaz kouření a to vyvěsil na dveře výtahu v každém patře.

Upozornění na zákaz je i na dalších místech v domě. Také na nástěnce ve vestibulu. A pozor! Zákaz se týká i elektronických cigaret!