Zprávy z SA a SVJ


Chceme více zeleně!

Jestliže si sami bydlící řeknou, že chtějí mít kolem domu čisto a dostatek kvalitní zeleně, zdá se, že je v domě zdravý duch. A když se uskutečnění takového přání ujme domovní výbor SVJ, pak se bydlící mohou radovat. Sami sobě dokázali, že o kvalitu bydlení mají zájem a že jdou správným směrem.

Dostali jsme tip a jali se ho ověřit. Popsané se opravdu stalo. Blok 716 v ulici Josefa Ševčíka na mosteckém sídlišti Liščí Vrch je toho důkazem. Působí v něm DV SVJ 638, jehož členové naslouchají bydlícím.

To, co se stalo, svědčí o tom, že se lze domluvit na spolupráci „dole“ mezi SVJ, magistrátem a technickými službami. Když si chtějí lidé porozumět a vyjít si vstříc, tak to prostě udělají.

„Velké poděkování všem! Před naším domem byla provedena dodatečná výsadba zeleně, kterou po schválení paní Horákovou z magistrátu zajistila paní Nevyhoštěná z Technických služeb města Mostu. Zeleň je vkusně a prakticky vysázená ke spokojenosti bydlících. Chtěla bych také poděkovat naší techničce Hedvice Šebkové ze správy družstva, která vždy odborně poradí, pomůže a doporučí potřebné. O dům se stará náš údržbář pan Příman, který je pracovitý, ochotný, se vším si umí poradit a tím šetří obyvatelům domu peníze. Ještě jednou: velké poděkování patří všem!“ napsala nám Hana Wendová, předsedkyně SVJ 638 z bloku 716 v ulici Josefa Ševčíka na mosteckém sídlišti Liščí Vrch.